Nazywam się Maria Matuszkiewicz,

zajmuję się terapią zaburzeń rozwojowych u dzieci w prowadzonym przeze mnie gabinecie przy Instytucie Wspierania Naturalnego Rozwoju w Milanówku, prywatnie jestem szczęśliwą mamą Zuzi. Ukończyłam Podyplomowe Studium Neurologopedii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a wcześniej Podyplomowe Studium Logopedyczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jako logopeda poszukiwałam najbardziej efektywnych metod wspierania rozwoju mowy oraz umiejętności czytania i pisania moich pacjentów. Stąd zrodziła się świadomość tego, że postępy w tych dziedzinach uzależnione są od ogólnego rozwoju dziecka i poszukiwanie przeze mnie metod, które najlepiej wesprą ten rozwój. Jako pierwsza osoba w Polsce uzyskałam uprawnienia terapeuty neurorozwojowego w Instytucie Psychologii Neurofizjologicznej (INPP) (jako jedyna Polka kształciłam się bezpośrednio u Sall Goddard Blythe w Chester w Wielkiej Brytanii) i z powodzeniem wykorzystuję zdobyte tam umiejętności podczas prowadzonych przeze mnie zajęć. Posiadam również uprawnienia terapeuty integracji sensorycznej i szeroką wiedzę z zakresu kinezjologii edukacyjnej i neurokilezjologii
(Gimnastyka Mózgu, Siedem wymiarów inteligencji, Dotyk dla zdrowia, Lateralny Dominujący Profil, Mój język - Mój świat, Integracja odruchów dynamicznych i posturalnych z układem ruchowym ciała).
Problemy związane z nieprawidłowym przetwarzaniem dźwięków diagnozuję i poddaję terapii metodą Indywidualnej stymulacji słuchu Johansena IAS. W terapii umiejętności czytania, pisania i stosowania zasad ortografii korzystam z programu Glottodydaktyki, a trudności matematyczne wyrównuję za pomocą zajęć korekcyjno kompensacyjnych według programu prof. E. Gruszczyk Kolczyńskiej.

Jestem autorką multimedialnego programu do terapii logopedycznej Praksja; wydanego przez firmę Komlogo.
WERSJA DEMONSTRACYJNA PROGRAMU